פסל בגן הגביע

אבלון מקום קסום באנגליה

אחד המקומות על פני אימא אדמה הנושא אנרגיה של טוהר הוא גבעת התור בגלסטונברי שבאנגליה. פירוש המילה תור הוא גבעה בוולשית עתיקה ועל פי המיתולוגיה הקלטית זהו מקומה של אבלון האגדית.

 גבעת התור (אבלון)

מגדל הכנסיה שעל התור מבפנים

מקור השם אבלון הוא במילה אפלון או אפל שפירושה באנגלית תפוח. המסורת האנגלית מתארת את מיקומו של  האי אבלון בחבל סומרסט ועל פי האגדות זהו המקום אליו נלקח המלך ארתור  כדי להירפא מפצעיו האנושים לאחר הקרב בקמלון עם יריבו מורדרד.

בסביבות 1190 לספירה נקשר שמה של אבלון העתיקה לתור שבעיירה גלסטונברי המשתרעת למרגלות גבעת התור, כאשר כמרים מכנסיית גלסטונברי טענו כי קברם של המלך ארתור ומלכתו גווניויר התגלה במתחם הכנסייה. המקום כונה אי התפוחים למרות שלא היה מוקף בים אך הוקף בביצות שהשתרעו על שטחים נרחבים. תפוחים תמיד נקשרו לקסם וכך גם אבלון שבאנגליה.

גבעת התור והתפוחים של אפלון

חלון ראווה בגלסטונברי

נראה כי אבלון היוותה מקום קסום מלא בשפע של יערות ועצי פרי. מקום מלא אושר הטובל בטבע.

חלק מקסמו של האי אבלון היה דווקא בהיותו מבודד ולא קל לגישה בגלל הביצות. כך נשמרה בו האנרגיה הייחודית למקום. אנרגיה של טוהר וכמו שאנחנו חשנו כשעשינו מדיטציה על גבעת התור אנרגיה נשית מאוד שמעולם לא חוללה.

כשאני חושבת על טוהר עולה בעיני דמותה של שלגיה. ההסתגרות שלה בבית הגמדים ביער המסמל את המעבר בין הממדים והשינה לתוכה שקעה בעקבות אכילת התפוח, שמרו על נפשה הטהורה בתוך הבדידות שחוותה ותהליכי הריפוי הפנימי של זמן החלום. גלסטונברי , מקום שכולו קסם, פינות חמד קסומות הקורנות באנרגיה ייחודית,הגן היפהפה שלChalice well והחיבור הקסום לפיות, גמדים, מכשפות ,דרקונים ועוד ישויות טבע. כל אלו מושכים למקום תיירים רבים המגיעים לחגוג את עוצמת האלה אבל מכולם, יוסי בעלי ואני התחברנו במיוחד לאנרגיה הטהורה של גבעת התור.

אורלי בגן הגביע

פסל בגן הגביע

חשנו במקום מרכז אנרגטי של נשיות ואהבה ללא תנאי שהרגיע ועורר את אותו תדר בתוכנו ובזה ייחודו של התור. בתמונה שיוסי צילם שריד המגדל של כנסיית האבן שנבנתה במאה ה-14 על חורבות של כנסיית העץ שהוקמה ב- 1275 ונהרסה ברעידת אדמה.  אנו חשנו שהעוצמה של האלה, האנרגיה הנשית כל כך אינטנסיבית שהיא זו שגרמה להרס הכנסייה שהביאה את האנרגיה הגברית של הנצרות.

תגובות פייסבוק

comments

Powered by Facebook Comments