דרך הזאב

קסמים של פיות

התקשרו אלי סטודנטים לתקשורת ממכללת ספיר ובקשו לראיין לרדיו המקומי של באר שבע, על החיבור שלי לפיות והתקשורת עמן. כשחשבתי מה ארצה לספר להם,הבנתי לפתע, שאני מתקשרת עם פיות וישויות טבע נוספות, מזה עשרים שנה במודע ועוד לפני כן ללא מודעות מלאה.

הן תמיד היו חלק מהקסם, הריפוי, התמיכה והאהבה בחיי. ברגעים הכי קשים כשחשתי לאין אף אחד לצדי הן היו, הביאו מסרים של אור ואהבה שאכן התגשמו בגדול. הן עזרו לי לשמור על האיזון בחיי.
לשמר את הילדה הקטנה, החיות והשמחה הפנימית.

השער דרכו נכנסתי לעולם קסום זה נפתח בפני דרך מסעות שמאנים. הם פשוט הגיעו אלי ויצרו איתי קשר. למסע השמאני תמיד יצאתי עם חיה מלווה ושומרת, אך מתוך הסתמכות גמורה גם על עצמי ואמון מלא בישויות עמן יצרתי קשר. מעולם לא היו פחדים מהנסתר. הפגישות עם ישויות הטבע, בעלי חיים ועוד היו ועודן מרתקות ומלאות אור וצבע. במשך הזמן נפתחתי יותר ויותר אל הטבע, ליכולת לחוות את המציאות דרך עיניהם של בעלי החיים. הבנתי דרך החוויה שבעלי חיים שונים חווים את הטבע באופן שונה מאתנו וגם בשונה זה מזה. לכל חיה רגישויות שונות ודרך משלה לחוות את המציאות דרך החושים. אבל כולן, להבדיל מאתנו בני האדם, כל החיות מודעות לנסתר, לישויות הטבע ולעולמות המקבילים. כן, בעלי החיים רואים פיות. הם חשים בהן, מודעים לקיומן ולממדים מעודנים, שאנו קהי חושים לגביהם. בחניכה לבית האב של הזאבים, שעברתי ב-1995 אצל מורתי האינדיאנית סבתא טווילה, קיבלתי את השם אישה מעודנת. והדרך שאני עושה בחיי קשורה לריפוי עם הממדים המעודנים יותר על פני אימא אדמה ותרגול החיבור לממדים אלו.

סבתא טווילה חנכה אותי למשפחת הזאבים בשבט הסנקה ובכך שינתה את חיי לתמיד.

דרך הזאב

ככל שהתחברתי לזאב ותרגלתי את הדרך בה זאבים חווים את המציאות, גיליתי דרכים חדשות לתפישה וחוויה של המציאות שלנו בהקשר למציאויות המקבילות. המיקוד של הזאבים שונה לחלוטין מזה שלנו בני האדם.הם ממוקדים בממדים המקבילים להוויה הפיזית שאנו חווים, זה אומר שכאשר הזאב נע ביער הוא שומע וחש (לא בהכרח רואה, כי הראיה של הזאבים היא יותר של תנועה וצללים ופחות פרטים וצבע) בעוצמה חזקה פי כמה מאשר אנו חשים.  הרגישות גבוהה של הזאבים היא ברמה כזו שהם מודעים לשינויים במרחק רב, למזג האוויר ולעוד תנודות והתרחשויות שאנו מפספסים. זה קשור יותר להקשבה ורגישות לניבוי העתיד.

התרגול להקשבה שונה וחידוד החושים עזר לי בתהליך המעודן של פתיחה מחודשת לטבע, לקשר עם הפרחים וגם לעולם ישויות הטבע. הוא גם עזר לי בראיית העתיד וקריאה מדויקת בקלפים ויעוץ בהיר למטופלים. היכולת לראות פיות, או לתקשר איתן, הולכת ומתחדדת כשאנו מוכנים לשנות את הדעה שלנו, או את מה שאנו "יודעים" על המציאות. כשאנו מבינים שחונכנו לראות בדרך שהוכתבה לנו על ידי אחרים, ולסנן מהמציאות שלנו דברים שלא תואמים את תפישת המציאות הרווחת.

בראיון שמוזכר בתחילת הפוסט הזה שאלו אותי הסטודנטים איך אני רואה את הפיות, איך הן נראות? אז, אני מזמינה אתכם לקרוא מאמר מלווה בצילום של פיות שצילם פרופסור לאומנות שחי באנגליה.

התמונה מהכתבה באתר וואלה (צילום: John Hyatt)

הרבה פעמים אני עצמי רואה את הפיות בדיוק כך (כמו בתמונה המצולמת), אבל יש פעמים שהן נראות גדולות כאדם ולפעמים פשוט  עיגולי אור משייטים על הקרקע, תנועה של משב רוח מלטף או הבזק של אור.

אני חייבת לציין שהיה ראיון מצוין ושמחתי לראות ששני הסטודנטים פתוחים ומחוברים לנושא . הם התחברו מאוד למה שאמרתי, התרגשו ושאלו שאלות לעניין.

תגובות פייסבוק

comments

Powered by Facebook Comments