שאמניזם – הקסם שבהוויה הפיזית

מאת: אורלי נירן יהלום.

שאמאניזם הוא נתיב רוחני עתיק לחיים של הרמוניה על פני אימא אדמה. הוא יושם במשך אלפי שנים בכל תרבות שהתפתחה מתוך החיים בטבע. עונות השנה, חיבור לאדמה, לשמש למחזורי הלבנה, לגיאות ולשפל של המים ושל נפש האדם. כי האדם הוא אדמה, הוא עץ השדה ונשמה באפו ובוערת בנפשו להבת האש של הזריחה.

פירוש המילה שאמן הוא: זה שיודע. ואני יודעת. שמי גוטגנוני שפירושו בעברית אשה מעודנת, מכיל את תדר הידע הפנימי הגבוה ,של הרבדים המעודנים בנשמה. זהו ייעוד חיי.

זה שיודע לקרא את הרוח הנעה בין ענפי העצים, זה שמבין לרחשי ליבן של הציפורים, זה שמדבר עם החיות והפרחים. ההוויה השאמאנית היא מערכת יחסים אקטיבית ומלאת חיים עם האבנים, עם עולם החי והצומח, שדים, פיות וגמדים אשר מעיננו בעולמות אחרים נסתרים. זהו עולם גדוש ביופי ומסתורין, ארכיטיפים שבנפשנו כמוסים.

מדוע אנו זקוקים ליידע שאמאני בעולם המודרני בו אנו חיים?
עבורי שמאניזם בעולם המודרני פירושו לחוות את עצמי דרך איכויות נסתרות ומעודנות יותר אשר אותם מאפשרת הנגיעה בטבע. עבורי כשאמאנית הטבע מלא בישויות העומדות בזכות עצמן. היכולת לחוות את העולמות שמעבר חשובה היום לא פחות מאשר בחברות בהם חיו אבותינו. כיוון שבכולנו כמוסה נשמה החיים על פני אימא אדמה אינם רק הוויה פיזית, אלא גם רוחנית. אדם הרוצה לחיות חיי אושר אינו יכול להגשים את עצמו בהוויה הפיזית בלבד. מבלי להתייחס לרחשים שלוחשת נשמתו. לצורך באמונה, באהבה ובקשר רוחני עם כל היקום סביבו.

למעשה לכל עשייה פיזית שלנו יש גם השלכות אנרגטיות והפוך, לכל התכוונות אנרגטית יש השפעה על תוצאות פעולותינו הפיזיות. אחת הדוגמאות היפות לכך היא תפילה. תפילה היא התכוונות אנרגטית, ויש לה את היכולת להתגשם בהוויה הפיזית.
השאמן פועל מתוך התכוונות או מיקוד אנרגטי, ומתוך כבוד רב לעוצמות של הטבע ולישויות העוזרות לו.

חלימה שאמנית
חלימה שאמאנית היא כלי המאפשר לשאמן לגשר בין העולם הפיזי לעולם הרוחות, מלאכים, או ישויות מדרגות גבוהות יותר. זהו מצב תודעה של גלי אלפא בין שינה לעירות, שנחווה מתוך מיקוד מלא. למסע, או חלימה שאמנית השאמן יוצא כדי לקבל חזיון, לפגוש ישויות עוזרות לקבל תשובות לשאלות עבור עצמו ועבור אנשים אחרים ולרפא נפשות פגועות.
זכות יחידת סגולה זו, דורשת מהשמאן יושר פנימי עמוק, דבקות במטרה ואמונה מלאה בדרכו הרוחנית. רק דרך יושר פנימי, כיבוד עוצמת הטבע, דרכי האל ועוצמתן של הישויות המדהימות שעוזרות לו יכול השמאן ללמוד כיצד לחיות בין ההוויה הפיזית והרוחנית כאשר המיזוג בין שתיהן הופך למסע מלא הוד והדר.

תגובות פייסבוק

comments

Powered by Facebook Comments