איזון פנימי בדרך השאמאן

מאת: אורלי נירן יהלום.

הטבע המופלא סביבנו מכיל איכויות שונות של חיות, צמחים, קריסטלים אבנים ועוד. בחיים המודרניים, אנו סגורים בתוך בתי אבן, עובדים בתוך משרדים מוארים בתאורה מלאכותית, ישנים במיטות מחומרים מורכבים, אוכלים אוכל שעובר תהליכי שימור וכולל חומרי הדברה והורמונים מלאכותיים. עם ההתקדמות בחיים המודרניים הניתוק מהטבע גדל. הניתוק מהטבע מסמל לנו ניתוק נוסף – הניתוק מעצמנו. אנחנו מפקירים את נפשנו ואת גופנו לרופאים ולאין סוף בדיקות רפואיות חלקן קשות, אנו מתמכרים לתרופות שונות, סמים, סיגריות, אלכוהול ועוד. החברה החומרנית שבה ההישגים נמדדים בכסף ובמעמד מושכת אותנו לניתוק וניכור גדולים עוד יותר. האיכות הגברית, הדומיננטית על פני הפלנטה עליה אנו חיים, מציבה השגת מטרות חיצוניות ,אקטיביות ותחרותיות במרכז מעגל החיים היום יומי.

הקשבה לטבע מחזירה אותנו אל עצמנו ומחברת אותנו לתדר הנשי של המעגל. חזרה אל "מעגל הטבע הפנימי" שהאינדיאנים מכנים “sacred space” מרחב אישי מקודש.
מתוך מרחב זה מתקיים החיבור האמיתי למהות הפנימית. מרחב על חושי זה שמלא באנרגיה האישית שלנו, מסנן החוצה רבות מההשפעות החיצוניות סביבנו ומהווה רחם מוגן ובטוח ללידה של רעיונות חדשים וריפוי בנפש האדם. ללא חיבור לטבע אנו מנותקים גם מעצמנו.

ריפוי של אמת מתחיל מתוך המרחב האישי המקודש ויוצר בחיינו הרמוניה ואיזון ביחסי האנוש שלנו. איזון פירושו הכלת כל איכויות המעגל בתוך עצמנו.
למעגל 7 תדרי ריפוי שונים המבוססים על 4 הכיוונים של רוחות השמיים (מזרח, דרום, מערב וצפון) ,חיבור לעולמות התחתונים – שם נמצאים שורשי העץ שלנו,חיבור בהיר וחי לעולמות המקבילים להוויה הפיזית (עולמות וישויות הטבע) זהו הגזע שלנו ומגע רוחני בעולמות העליונים בהם באה לידי ביטוי שירת הכוכבים.

ארבעת הכיוונים של שושנת הרוחות, מייצגים היבטים שונים באישיותו של האדם הבוגר המאוזן.
המזרח- בוהק באור השמש ומאיר לנו דרכים והשראה ליצירתיות ויוזמה.
הדרום- חובק את תדרי התום והתמימות של הילד הקטן שבתוכנו. איכויות של צחוק,משחק, חכמת הנשיות והנאות ההוויה הפיזית על פני אימא אדמה.
המערב- רוטט בחיינו בתדר של אפלוליות,מסתורין שלוה ורכות הקטיפה השחורה של קערת השמיים מלאי הכוכבים בלילה. התכנסות פנימה,שקט ושלוות אין סוף.
הצפון- קורן בלובן השלג וטוהר היושרה הפנימית של המורה הרוחני, הפילוסוף, היועץ ואיש הרפואה הבוגר.

איזון ובריאות פירושם הגשמה של כל האיכויות מתוך חיבור והקשבה לטבע החיצוני המייצג את מעגל הטבע הפנימי שלנו.
מערכת היחסים שלנו עם הטבע מקודשת בדיוק כמו כל מערכות היחסים האחרות שלנו.
אותה הבנה שאנו אחד עם החיות, האבנים, הקריסטלים, העצים, העננים, המים, אימא אדמה וכל האנשים סביבנו.

החיבור לעולמות התחתונים – בא לידי ביטוי בעוצמתה של צ'קרת הבסיס שלנו. החיבור שלנו למורשת המשפחתית, לאנשים שנפטרו,לחכמת האבות הקדומים
החיבור לעולמות המרכזיים- מאפשר לנו לראות את חיינו כאן מתוך ממדים נוספים ושיתוף פעולה עם ישויות הטבע הסובבות אותנו.
החיבור עולמות עליונים – פותח את האדם הבוגר לתדרים של רוחניות וריפוי באמצעות הקשבה לשירת הכוכבים.
מהי שירת הכוכבים? זהו הניצוץ שמאיר את דרכה של הנשמה הביתה. לזיכרון הפנימי מי אנו באמת.

כל דבר בטבע רוטט בתדרים אנרגטיים. כל צמח רוטט ומפיץ את אנרגיית המרפא הייחודית שלו. הישרדותנו על פני אימא אדמה תלויה בצמחים ובעשבי המרפא שבלעדיהם אין חיים.

מעבר לאיכויות הריפוי הנדירות של הצמחים, הם גם קולטים דו תחמוצת הפחמן ופולטים חמצן לאטמוספירה. אנו זקוקים לחמצן זה כדי לשרוד. כאשר אנו מודעים למערכת היחסים המקודשת שלנו עם הטבע, אנו מבינים את מהות המשפט "כי האדם עץ השדה" לא רק במחשבה, אלא חשים אותו בלב, אנו חווים אותו כל יום מחדש בחיינו. זה לא מקרי שהצבע של צ'קרת הלב שלנו הוא ירוק. צבע הטבע. הטבע סביבנו משדר אהבה באמצעות כל צמח עלה ופרח. אהבה היא כוח רב עוצמה של ריפוי.

רפואה שלמה היא רפואה המחברת בין גוף לנפש. לגוף האדם יכולת לרפא את עצמו. אנו רק מסייעים לתהליך. לפעמים דרושה פתיחה של הלב כדי לפלס נתיב לריפוי הפיזי.

לרפואה המערבית המודרנית טכנולוגיה מדהימה שיכולה לעזור לאנשים רבים, אך היא לוקחת את העוצמה מהמטופל בכך שאינה מאפשרת לו להתחבר לתהליכי הריפוי הטבעיים של גופו.

כאשר אנו משתמשים במושג הגוף שלי, אנו מתכוונים בדרך כלל לגוף הפיזי שלנו, אך הגוף שלנו מורכב למעשה גם משבעה גופים אנרגטיים. כל גוף אנרגטי קשור לצ'קרה (מרכז אנרגטי) שונה. גופנו מורכב משבעה מרכזים אנרגטיים-צ'קרות. אנו מכנים גופים אלו בשם הילה. הילינג-פירושו ריפוי. הילינג אנרגטי כלומר ריפוי אנרגטי. ריפוי מלא דורש טיפול בכל הגופים. גופים אילו מכילים דפוסי מחשבה ודפוסים רגשיים הבאים לידי ביטוי באופי האדם ובדרך בה הוא מתייחס לגופו ומתפעל אותו.

טיפולי הרפואה המערבית והתרופות משפיעים על שלושת הגופים הראשונים בלבד, הם אינם פותרים בעיות ברבדים המעודנים יותר, המכילים את תבניות המחשבה שלנו, שהן בעצם המקור לכל בעיה המתבטאת בפיזי. הילינג אנרגטי, כמו גם תמציות צמחים אנרגטיות, משפיע על הגופים הגבוהים יותר ולכן מאפשר ניקוי של דפוסים, איזון אנרגטי ושחרור זיכרונות קשים.

במהלך חיינו, אנו חוסמים עצמנו בפני חוויות שברצוננו לשכוח. אנו מתחילים בתהליך זה כבר בילדות. אך חוויות אילו כאמור מאוחסנות בהילה שלנו ומלוות אותנו כל הזמן.

ריפוי מלא, הוא ההיזכרות, מי אנו באמת.

תצפיות מדעיות שנערכו בצמחים הוכיחו כי עלה חדש שעומד לצמוח במישור הפיזי,מופיע לפני כן במתאר האנרגטי,כלומר בהילה של הצמח. למעשה, הפיזי מתפתח וצומח מתוך המארג האנרגטי שקיים שם לפני כן. כך גם אצלנו, הפוטנציאל להתפתחות המחלה מופיע הרבה קודם בהילה שלנו. כאשר אדם מתבגר והצ'קרות שלו מתפתחות, כל אחת מייצגת את התבניות הפסיכולוגיות המתפתחות בחייו.

כאשר אנו חווים חוויה רגשית לא נעימה, אנו חוסמים את זרימת האנרגיה הטבעית שלנו. חסימה כזו משפיעה על התפתחות הצקרה. צ'קרה חסומה, למעשה מזמינה בעיה גופנית.

תגובות פייסבוק

comments

Powered by Facebook Comments